آموزش رایگان آکادمی بورس و سرمایه گذاری

۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۵ کد : ۳۷۶۳۶ آموزشی
اولین قدم برای ورود به بازار سرمایه، تصمیم گیری است. به عبارت دیگر شما باید بتوانید تصمیم بگیرید که آیا بازار سرمایه بازاری مناسب برای سرمایه گذاری شما خواهد بود؟ هدف از سرمایه گذاری شما در بازار سرمایه چیست؟ سرمایه آورده از چه منبعی تامین مالی شده است؟ آیا زمان لازم برای سوددهی را می توانید متحمل شوید؟ در صورت ضرر ده شدن سرمایه گذاری چقدر آسیب به مجموعه زندگیتان وارد می شود؟
آموزش رایگان آکادمی بورس و سرمایه گذاری

اولین قدم مشخص کردن این موضوعات به ظاهر بی اهمیت است که می تواند مسیر مشخصی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه ترسیم نماید. بازار بورس مجموعه ای از رشدها و کاهش هایی است که یک سرمایه گذار باید بتواند بر اساس استراتژی خود از رشد ها استفاده نموده و در کاهش ها از سرمایه خود محافظت نماید. یک سرمایه گذار باید بتواند علل رشد ها و کاهش ها را درک نماید. تفاوت یک سهام بنیادی با یک سهام غیر بنیادی را بداند. باید بتواند درک نماید یک سهمی دارای مارکت بزرگتر است به چه معناست. سوالات این چنینی پایان ندارد اما باید بتوانید تا حدودی به بخشی از این سوالات پاسخ دهید. زیرا پاسخ به این سوالات قطعا دید جامعی به سرمایه گذار خواهد داد. یک سرمایه گذار باید با مفاهیم اولیه بازار بورس آشنا باشد تا بتواند در زمان درست تصمیم درست را اتخاذ نماید.

درک مفاهیم مالی، مفاهیم حسابداری و روانشناسی نیز حتی لازمه یک تصمیم درست در این بازار تلقی می شود. اگر بخواهید وارد هر حرفه ای بشوید در ابتدا دوره ای آموزشی را می گذرانید، در مرحله بعد به صورت مبتدی مشغول خواهید شد و به همین ترتیب ادامه می دهید تا در آن حرفه متخصص شناخته شوید. در بازار سرمایه نیز به همین منوال خواهد بود. اگر می خواهید خودتان وارد بازار سرمایه شوید باید به همین فرایند پایبند باشید. اگر وقت کافی ندارید یا به علت های مختلف نمی توانید از این رویه پیروی نمایید از صندوق های سرمایه گذاری بهره جویید. صندوق های سرمایه گذاری از تجمیع پول های خرد به سرمایه های بزرگتری دست یافته و می توانند در هزینه های مختلف صرفه جویی نمایند و همچنین دارای مدیریت فعال بوده که مدیریت سبد و مدیریت رسک بهتری حاصل می شود. لذا برای افرادی که آشنایی چندانی به بازار سرمایه دارند توصیه می گردد.

در نتیجه برای شروع یک سرمایه گذاری موفق در بازار بورس نیازمند یک تصمیم درست هستید، تصمیمی که در آن مفهوم ضرر نیز گنجانده شده باشد و تصمیم گیرنده بداند بازار مجموعه ای از رشدها و کاهش ها است. در قدم بعدی آشنایی با مفاهیم بورس است که بدانید ساز و کار بورس به چه شکل است و چگونه می توان از رشدها منتفع و از کاهش ها کمترین ضرر ها را دید.

text to speech icon

نظر شما :