جهاد دانشگاهی تهران در قالب یک طرح پژوهشی انجام می‌دهد

سنجش و بهره‌برداری از نظرات شهروندان با هدف ارتقای خدمت‌رسانی و عملکرد شهرداری تهران

۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۱ کد : ۴۵۴۵۱ پژوهشی عمومی
سنجش و بهره‌برداری از نظرات شهروندان با هدف ارتقای خدمت‌رسانی و عملکرد شهرداری تهران

پژوهشکده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی تهران در قالب یک طرح پژوهشی و با هدف ارتقای خدمت‌رسانی و عملکرد شهرداری تهران نظرات شهروندان را سنجش و از آن‌ها در جهت هدف مورد نظر بهره‌برداری می‌کند.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مطالعات توسعه، شهر تهران به ‌عنوان پایتخت سیاسی کشور و بر اساس شعار امسال شهرداری تهران "تهران کلان شهر الگوی جهان اسلام" از جایگاه خاصی برخوردار است. موقعیت توپولوژیکی و گستردگی جغرافیایی شهر تهران، جمعیت بالای شاغل شهر در روز و ساکنان آن در شب، همچنین مسائل و مشکلات موجود در شهر تهران به لحاظ ترافیک، آلودگی و ... ارائه خدمات به شهروندان در حوزه¬های مختلف را همواره با چالش مواجه کرده است که این امر به تأثیر در رضایت‌مندی آنان در حوزه¬های مختلف عملکردی شهرداری منجر شده است. 
در این راستا ضرورت دارد عملکرد مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف به دقت ارزیابی شود، زیرا یکی از مهمترین اهداف شهرداری تهران ارتقای شرایط کار و زندگی جمعیت ساکن در قالب اقشار و گروه¬های مختلف اجتماعی و اقتصادی و حفاظت از حقوق شهروندان، تشویق به توسعه اقتصادی و اجتماعی پایدار و حفاظت از محیط کالبدی است و  این ارتقا زمانی مفهوم می¬یابد که شهروندان از شرایط ایجاد شده توسط شهرداری و سازمان‌های مرتبط با آن رضایت داشته باشند. 
پژوهشکده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی نیز در جهت انجام مأموریت‌های خویش و پاسخگویی به نیازهای پژوهشی سازمان¬ها و دستگاه¬های اجرایی کشور، طی قراردادی با مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، پروژه¬ای را با عنوان «سنجش و بهره‌برداری از نظرات شهروندان با هدف ارتقای خدمت‌رسانی و عملکرد شهرداری تهران» در تاریخ 21/3/1401 منعقد نموده است تا در طی 4 ماه، میزان رضایت‌مندی شهروندان تهرانی از حوزه‌ های مأموریتی شهرداری(به تفکیک حوزه های عمرانی و فنی، زیباسازی شهری، حمل و نقل و ترافیک، اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری و محیط زیستی) را در کلیه مناطق 22 گانه شهر تهران بررسی و سنجش نماید و با ارائه راهکارهای بهبود به تفکیک در این حوزه¬ها، رضایت شهروندان تهرانی را افزایش دهد.

text to speech icon

نظر شما :